Büyük Seks Skandalı ve Yasaklı Fotoğrafları

İnternet kendi küçük dünyalarımızın sınırlarını genişleten, bizlere yeni ve bilinmedik şeyleri sunan muazzam bir araç. Buna rağmen kısır döngülere takılıp kalıyoruz. İnternette en çok aranan resimler ve kelimeler ya Britney Spears yada Paris Hilton. Bu üç paralık sürtükler bizlere nedense çok ilginç geliyor. Arabadan inerken etek altından kukuyu göstermeler, korumalar eşliğinde sütyensiz markete giderken verilen frikikler hep bilinçli. Bu sahte gösterilere Hülya Avşar’ın selülitleri, Bülent Ersoy’un sevgilileriyle verdiği pozları da eklemek mümkün. Hepsi kerizler yesin diye…

Bizlerde pek meraklıyız batı kültürüne. Yeni gelinin zike sarılması gibi, çok açız batının beş para etmez sahte şıllıklarına. Oysaki güneş doğudan doğuyor. Biraz ilgi duysak, araştırmak istesek…Çin, Japonya, Rusya’nın dolar girmemiş stepleri bizlere ne maceralar sunuyor esasında.

İsterseniz sıra dışı bir seks skandalı ile giriş yapalım olaya. Cecilia Cheung (gerçek adı Zhang Bozhi) Hong Kong un ünlü pop starlarından biri. Aynı zamanda bir film yıldızı. En iyi kadın başrol oyunculuğu gibi ödüller almış bir şahsiyet. 27 yaşında 30 küsür film, 11 albüm hiç de fena değil. Kendinden bayağı yaşlıca bir amcayla evli, yeni de çocuk sahibi oldular. Baktığın zaman masumane suratı ve edepli tavırlarıyla tipik asyalı hanım hanımcık bir kız. Şunu bilmek lazım ki asyada özellikle Çin ve Japonya’da geçerli olan bir kural var. Kapalı kapılar ardında ne b.k yersen ye, eğer bunu gizli tutabiliyorsan vicdanının rahatsızlık duyması veya suçluluk duyman söz konusu değil.

Belki de o yüzden vatandaşları çok şaşırmamışdır internette geçtiğimiz hafta yayılan bu fotoğraflara. Resimlerin en masumunda kızımız polis kıyafetleriyle bacaklarını kovuşturmuş bir biçimde oturuyor.

Fotoğrafların çekildikleri mekanlar özenle hazırlanmış yerler değil. Bundan, resimlerin herkesin bilgisayarında bulunan ve insanın kız arkadaşıyla, karısıyla hazırladığı amatör resimler sınıfına girdiği belli oluyor. Resimleri çeken kişi Edison Chen isimli bir başka film artisti. Anlaşılan yaşlı amcanın kuşu ötmeyince kızımız içindeki yangını iş arkadaşına söndürtmüş.
Edison isimli dangalak bilgisayarını bakıma bırakınca elemanlarda kurcalamış içini tabii. Resimleri yayanlar da onlar.

Skandala ait ilk resim, internete 27 ocak tarihinde düştü. Edison Cecilia’ya takarken çekilen bu resim yıldırım hızıyla yayıldı internette. Hanım kızın menajeri hemen polise şikayet etmiş tabii olayı. Polis adamın birini göz altına alıyor. Hong Kong birinci şube asayişte 8 hafta gözaltı. Ne de olsa şikayetçi olanlar nüfuzlu kimseler. Geçen hafta ise 6 kişi daha tutuklandı. Bunlar olurken esas oğlan Edison özür dileyerekten Amerika’ya kaçıyor.

Hong-Kong Emniyet Müdürlüğü’nün asyalı blogger’lara ültimatom verdiğini belirtmeden geçmeyelim. Resimleri yayınlamamaları konusunda aba altından sopa gösterilerek sıkı bir şekilde uyarıldı blog yazarları…

Şu Edison şanslı bebeymiş. Bilgisayarda 1300 resim ve video var diyorlar. Sırf Cecilia değil hem de. Yine onun gibi artist, şarkıcı bir sürü hatun kolleksiyona dahil. Bunun yanında ben kolleksiyonu çıkarmaya utanırım. Herkes haddini bilecek. Eeee Fenasi, el elden üstündür.
Bu arada vardır belki diyenleriniz ”a. qorum çing çang’ın… Yavşar Kızı’nın kamyon gibi g.tü, Göment Versoy’un mutasyona uğramış suratı veya g.tten bacak Britney benim ilgimi daha fazla çekiyor”.  Acırım onlara…

Kolleksiyonun bir diğer nadide parçası

Technorati Tags: , , , ,

Powered by ScribeFire.

Bookmark and Share

2 Yorum Postalanmış

Fenasi K. February 9, 2008 at 12:31 am

Bu postayı attıktan sonra Teoman olayı kulağıma geldi. Kesinlikle bilmiyordum, ama iyi denk geldi. Helal olsun Teo’ya. Minnacık pipili asyalılardan ne eksiğimiz var?

Taylanov February 9, 2008 at 7:20 am

Fenasi yerden göğe haklısın. Seks doğudan doğuyor zaten. Dediğin gibi batılı şıllıkların neden peşinden gidiliyor anlamıyorum. Ha bir de arada Kobe gibi doğulu olup batıda şöhret olanlarda var onların yeri ayrı, pozisyonları farklı.

Teoman olayı içinde şunu söylemeliyim. Ulan yaptıysan yaptın sen niye para veriyorsun en başında . Delikanlı adamsın bırak çıksın ‘sex tape’ in.

Yorum Postala

Additional comments powered by BackType